Pohovky

Pohovky sú praktickým a využiteľným nábytkom v rôznych interiéroch domu či bytu. Nemusíme ich však umiestňovať len do obývačiek. Hodia sa aj do kancelárskych priestorov, predsiení a detských izieb. Ak nemáte dostatok priestoru, menšia pohovka je pre vás ako stvorená. Rozkladacia pohovka môže slúžiť ako pohodlné lôžko pre jednu až dve osoby.

Rozkladacie pohovky

Kvalitná pohovka má viacero výhod, ktoré určite oceníte. Veľkou výhodou je možnosť rozloženia na lôžko.

V prípade, že nedisponujete veľkým bytom a Vaša obývačka je súčasne aj spálňa je ideálnym riešením rozkladacia pohovka, kde sa pohodlne vyspia dvaja ľudia.

Rozkladací systém pohovky

Rozkladacia pohovka využíva najčastejšie dva systémy rozloženia.

  • Posuvný spôsob – kolieska pohovky Vám pomôžu posunúť sedadlo, následne sklopíte opierku a tak vznikne plocha široká v priemere od 135 do 155 cm.
  • Automat– nazýva sa to aj ,,žaba”, kedy sedadlo vďaka strunovému mechanizmu posuniete dopredu a ďalšie kroky sú rovnaké ako pri posuvnom spôsobe.

Plocha sedadla je väčšinou tvorená vlnovcovými pružinami alebo penovou výplňou a rámom.

Dvojmiestne pohovky

V malom priestore je praktickejšia dvojmiestna sedačka. Výhodou dvojmiestnych sedačiek je že poskytujú výborný komfort sedeniam sú kompaktné a samozrejme cenovo dostupnejšie ako väčšie sedacie súpravy.

Lacné kvalitné pohovky

Potrebujete ušetriť? Nakupujte pohovky vo výpredaji. Kvalitné pohovky v dopredaji, alebo zľavnené modely pohovky zo staršej kolekcie získate výhodne so zľavou.

Ak chcete ušetriť pri kúpe nezľavnenej pohovky, máme pre vás zľavový kupón NABBI3PAF1 kupón použite pri objednávke cez internet v eshope a okamžite získate zľavu 3% z hodnoty celej objednávky. (kupón platí len na nezľavnené produkty). Nákup pohovky je tak lacnejší s pohodlnou dopravou po celej SR.

Lacné pohovky a sedačky

Výplň pohovky

Väčšia časť pohoviek je zložená z tzv. hadovitých pružín vyrobených z drôtu a poskytujú dobrú oporu. Nevýhodou je, že sa časom môžu prehnúť.
Najkvalitnejšie a luxusné pohovky sú vybavené tzv. osemcestnými ručne viazanými pružinami. Cena takto vybavených pohoviek je vysoká, no za dobrú kvalitu si treba priplatiť. Kvalitu pružín zhodnotíte vtedy, ak pri sedení pociťujete dostatočnú oporu bez toho, aby ste museli zapájať veľa svalov.

Pri výbere pohovky sa zamerajte aj na rozmery pohovky, nakoľko tá správna pohovka musí dokonale zapadnúť do interiéru. Nezabudnite pre ňu vytvoriť dostatočný priestor, aby k nej bol dobrý prístup a priestor na rozkladanie.

Výber pohovky podľa materiálu

Každý materiál má iné vlastnosti a preto by ste dopredu mali určiť, ako často a na aké účely budete pohovku využívať. Ak ide o každodenné používanie odporúčame zvoliť koženú pohovku. Je pevná, kvalitná a ľahko udržateľná. Nevýhodou môžu byť domáce zvieratá, ktoré rýchlo dokážu kožu poškodiť. V takomto prípade bude určite vhodnejšia pohovka s látkovým čalúnením. Nevýhodou látok oproti koži je zvýšená náchylnosť na tvorbu škvŕn a ťažšia údržba.

Vzhľadom k rozmanitosti materiálov si môžete vybrať aj štýlové prevedenie vašej budúcej pohovky.

Obľubené štýly pohoviek

Štýly, ktoré sme vybrali, prešli testom času a sú stále využívané v domácnostiach.

Camelback pohovka

Charakteristickým znakom tohto typu pohovky je opierka v tvare kocky alebo valca, odkryté a čalúnené nožičky a vyrába sa bez vankúšov na operadle. Pôvodná pohovka z neskorého 18. storočia disponovala klenutou zadnou časťou, ktorá sa v strednej časti mierne dvíhala a smerom k opierkam rúk zase klesala.

Tuxedo pohovky

Pohovky v štýle Tuxedo sú považované za jedny z prvých znakov príchodu modernizmu v 20. rokoch 20. storočia. Dizajn Tuxeda je daný rovnakou výškou opierky rúk aj operadla. Zvyčajne má väčšie rozmery, ako ostatné štýly pohoviek. Prvé verzie týchto pohoviek sa objavovali s jedným radom prešívaných vankúšov ( nie sú však povinou výbavou) a odhalenými nožičkami.

Pohovky English Rolled Arm

Tento štýl pohovky patrí k najútulnejším a najpohodlnejším typom. English Rolled Arm vznikol na prelome 19. a 20. storočia a svojim štýlom evokuje anglickú vidiecku atmosféru. Vyznačuje sa najmä pevným operadlom a nízko položenými nožičkami na kolieskach. V súčasných dekoračných trendoch English Rolled Arm jednoznačne vedie.

Koľko stojí pohovka?

Kúpa novej pohovky je veľkou investíciou, ktorú pri dobrom a kvalitnom výbere, nebudete musieť meniť možno aj niekoľko desaťročí. Dbajte preto na všetky podstatné kritériá.

Zobrazených 1–40 z 409 výsledkov