Sedačky v tvare U

,,Účkové” sedačky patria medzi najobľúbenejšie modely sedačiek. Pozostávajú zo stredového dielu a dvoch bočných ramien. Sú preferované najmä kvôli ich priestrannosti a praktickosti a tak sú často dominantou miestnosti. Sedačky v tvare U dokážu opticky, ale aj prakticky rozdeliť interiér na 2 časti.

Pri využití sedačky dbajte na to, aby neblokovala žiaden prechod v miestnosti. Zadnú stranu sedačky môžete doplniť dizajnovým a praktickým konzolovým stolíkom. Pri kúpe sedačky v tvare U dbajte aj na vzdialenosť sedačky od steny. Tá by mala byť minimálne 30 cm veľká. Aspoň jedna zo strán by mala byť od steny vo vzdialenosti 1 meter.

Veľké sedačky v tvare U s úložným priestorom

Je všeobecným pravidlom, že čím väčšia je sedačka, tym viac úložného priestoru poskytuje. Týmto spôsobom odľahčite preplnené skrine. Sedacie súpravy v tvare U majú úložný priestor väčšinou pod oboma bočnými krídlami. Úložný priestor je tak dostatočne veľký a ľahko prístupný.

Konštrukcia a výplň účkových sedačiek

Kvalita sedačky závisí najmä od jej konštrukcie. Na jej výrobu sa väčšinou používa masívne drevo, drevotrieska alebo kov.

Podklad sedenia väčšinou tvorí drevotriesková doska, no pohodlnejšou voľbou sú vlnovcové pružiny či čalúnické pásy.

Výplň sedáku je väčšinou tvorená z PUR peny rôznej tuhosti (optimálna tuhosť je T20 a viac) alebo z HR PUR peny či bonelových pružín. Pri výbere sedačky v tvare U nezabudnite na dôležité kritériá ako funkčnosť sedačky formou polohovateľných opierok či možnosť rozloženia sedačky.
Pre pohodlné sedenie je potrebný aj správny a vyhovujúci materiál poťahu.

U- sedačky s rôznym poťahom

Sú dve základné kritériá pri výbere poťahu na sedačku. Dizajn a každodenná použiteľnosť. Každý si vyberá na základe iných kritérií a tie najčastejšie sú farba, vzor, odolnosť a životnosť materiálu.

Látkové Sedačky v tvare U

Podstatným znakom kvality látky na poťahu je oteruvzdornosť. Označuje stupeň odolnosti a mala by sa pohybovať medzi 10 tis. až 15 tis. cyklami hodnoty Martindale (MTD). Farebná konštantnosť pri dlhšom svetelnom pôsobení sa meria na škále od 1( veľmi malá stálosť) do 8 (vynikajúca stálosť). Pri čalúnenom nábytku je hodnota 4 dostačujúca.

Ak hľadáte poťah z tkaniny dbáte na modernosť a všestrannosť.  Tkaniny sú spravidla silné a dajú sa ľahko udržiavať.

Pri velúrových poťahoch stavíte na hebkosť a ľahkú údržbu. Velúr alebo semiš je silnejší a odolnejší materiál. Považuje sa za klasický a dostupný poťah na sedací nábytok.

Mikrovlákno je najčastejšou voľbou pre čalúnený nábytok. Je ideálnou voľbou, nakoľko je príjemné na dotyk, je mäkké, ľahko sa udržiava a odoláva nečistotám. Výhodu mikrovlákna je aj priedušnosť a udržateľnosť farby.

Luxusné sedačky v tvare U

Luxusný vzhľad sedačky poskytuje imitácia kože, koženka alebo pravá koža. Koženka je vhodná ako poťah celej sedačky, alebo len jej časti v kombinácii s inými látkami.

Nech už si zvolíte akýkoľvek materiál poťahu či konštrukciu, v našej ponuke nájdete viacero farebných aj materiálových prevedení za prijateľnú cenu.

Zobrazených 1–40 z 587 výsledkov