Dvojsedačky

Dvojmiestne pohovky šetria miesto a sú využiteľným prvkom prevažne v menších priestoroch. Sedačky s dvojsedom je vhodné umiestniť nielen do obývačky či detskej izby, ale aj do kancelárií či chodieb. Šírka dvojsedačiek je v priemere od 141 do 170 cm.

Vyberte si štýl dvojsedačky

Či už ide o francúzsky, škandinávsky alebo britský štýl väčšina z nich sú trendy doplnkami do obývacej izby a ponúkajú možnosť kvalitného a pohodlného sedenia.

Anglický typ dvojsedačky Chesterfield je charakteristický elegantným vzhľadom s gombíkmi na poťahu a rovnakou výškou opierky rúk a operadla chrbta. Je navrhnutá v rustikálnom štýle a bohatých farebných prevedeniach. Ľahko ju zladíte s kreslom či taburetkou v rovnakom štýle.

Dvojsedačky Bridgewater sú charakteristické jemne zrolovaným operadlom, veľkým množstvom vankúšov a nižšie osadenými opierkami. Britský štýl je tu zdôraznený lemom, ktorý zakrýva nožičky dvojsedačky. Dvojmiestna sedačka typu Knole (anglický typ domu) sa vyznačuje rovným vysokým operadlom a naklonenými, nastaviteľnými opierkami. Konce dvojsedačky spájajú operadlo s opierkami rúk. Tento štýl sa datuje do obdobia 17. storočia.

Americký štýl dvojmiestnej sedačky predstavuje Lawson. Je charakteristický sa rovnými líniami a mäkkým sedadlom, ktorý je spolu s opierkou chrbta tvorený vankúšmi.

Ďalším výrazným štýlom je Cabriole, ktorý je typický pre nábytok 18.storočia. Vyznačuje sa odhaleným dreveným rámom a bočnými opierkami rúk, ktoré nie sú v rovnakej výške ako opierka chrbta (ako v prípade Chesterfield). Romantické duše si prídu na svoje pri francúzskom štýle Provence, s jemnými, ale aj výraznejšími kvetinovými prvkami.

Štýl dvojsedačiek dotvára celkový dizajn obývacej izby. Mnohí ľudia preto stavia na kompaktný vzhľad a dvojsedačka ho len podčiarkne. Či už ste zástancom škandinávskeho štýlu alebo dávate prednosť jemnému a romantickému Provence či preferujete britský, signifikantný dizajn, v našej ponuke nájdete to, čo hľadáte.

Zobrazuje sa všetkych 22 výsledkov