Trojsedačky

Skôr ako sa rozhodnete pre kúpu trojsedačky, oboznámte sa s rôznymi veľkosťami, náplňami a povrchovými úpravami. Práve tieto kritériá dokážu závažiť pri výbere vhodného typu trojsedačky.

Trojsedačky mjú oproti vačším sedacím súpravám len tri miesta na sedenie. Tento typ sedačky odporúčame voliť v prípade, že Vaša domácnosť nemá veľa členov.

Výhodou je, že trojsedačku si môžete kúpiť samostatne, alebo ako súčasť sedacej súpravy spolu s kreslami, alebo pohovkou.

Väčšina trojsedačiek má podobné rozmery a to 235x95x86 cm.  Trojsedačka by mala mať optimálnu výšku pre Vaše telo. Operadlá rúk by mali byť v prirodzenej výške vašich rúk a správna výška sedadiel by mala byť vo výške 45 – 50 cm.

Výber trojsedačky

Pri výbere materiálu poťahu zohľadnite aká bude:

  • údržba trojsedačky
  • pohodlnosť sedačky
  • životnosť sedačky

Kožené Trojsedačky

Koža je štýlovou a elegantnou voľbou a k tomu sa aj dobre čistí. Nevýhodou je však vyššia cena. V tomto prípade sa však dá hovoriť o dobrom pomere ceny a kvality. Finančne nenáročnejšou je syntetická koža, ktorá svojim vzhľadom dokáže nahradiť pravú kožu. Svojím zložením je vhodná aj pre alergikov. Nevýhodou ekokože je ľahko opotrebovateľná povrchová vrstva. Nemala by sa vystavovať priamemu slnečnému žiareniu a čistiť sa silnými chemickými prostriedkami.

Látkové trojsedačky

Pri látkových poťahoch máte na výber zo širšej farebnej škály. Látka, ako poťahový materiál je pohodlnejšia a aj lacnejšia. Nevýhodou je vysoká miera zašpinenia a preto sa k nim odporúča dokúpiť aj deka alebo prehoz. Najlacnejšou verziou poťahového materiálu je bavlna.

Ak chcete do trojsedačky investovať viac peňazí, potom určite voľte oceľovú, alebo drevenú konštrukciu. Lacnejšou verziou je drevotriesková konštrukcia. Cena trojsedačky závisí aj od štýlu, ktorý si vyberiete.

Štýly trojsedačiek

Väčšina trojsedačiek sú trendovými doplnkami do obývacej izby a ponúkajú možnosť kvalitného a pohodlného sedenia.

Trojsedačka Chesterfield

Trojsedačka Chesterfield zaujme na prvý pohľad konštrukciou. Opierka rúk vo výške opierky chrbta je netradičným, no o to elegantnejším prvkom. Je navrhnutá v rustikálnom štýle a viacerých farebných prevedeniach, preto ak hľadáte dokonalý doplnok do vašej obývačky, určite siahnite po tomto dizajnovom prevedení trojsedačky. Ľahko ju zladíte s dvojsedačkou, kreslom či taburetkou v tomto štýle.

Americký štýl trojsedačky

Americký štýl predstavuje typ trojsedačky Lawson. Vyznačuje sa rovnými líniami a mäkkým sedákom, ktorý je spolu s opierkou tvorený mäkkými vankúšmi.

Klasický štýl trojsedačky

Štýl Cabriole je typický pre nábytok 18. storočia. Je pre neho charakteristický drevený, odhalený rám a bočné opierky, ktoré sú nižšie ako operadlo chrbta.

Zobrazených 1–40 z 46 výsledkov